Header

Harlow, Chris Assistant Principal
Stidham, Jodi Assistant Principal
Turner, Beth Principal

Baltz, Shelley 6th Grade Math & Social Studies
Barnes, Cindy Special Education
Bell, Dan 7th Grade Science & 8th Grade US History
Boeding, Rebecca Tech Foundations
Bray, Bonnie 8th Grade Math & Acc. Math
Brigance, Allyson Gifted
Burse, Brad PE
Creson, Katie 8th Grade Science
Crosthwait, Jack 8th Grade U.S. History
Dickison, Joanna Technology Foundations
DiFabio, Christine 7th Grade Science
Dunn, Amanda 8th Grade Inclusion
Ginn, Ashley 8th Grade Science
Green, Terri Band
Hodge, Jennifer 8th Grade Math
Hughes, Amy 6th Grade Math
Hughes, Nicole 6th Grade Social Studies
Hurst, Thomas PE, Girls Basketball Coach, 8th Grade US History
Johnson, Nina 6th & 7th Grade Language Arts
Jones, Penelope 7th Grade Special Education
Kahl, Lindsay 7th Grade Language Arts
King, Andrea Speech
Mayo, James RAMP Teacher
Mays, Shorranda 8th Grade Language Arts
McDaniel, Zach 7th Grade Eastern Hemisphere, PE, Health, Football
Moore, Oma Librarian
Morris, Paige 6th grade Language Arts
Moss, Thaddeus 6th Grade Science/Assistant Band Director
Noel, Wanda 7th Grade English/AP
Owen, Ashlee 6th Grade Math & Science
Owen, Robbie 8th Grade Inclusion
Poole, Paula 7th grade Math/Compacted
Presley, Cynthia 6th Grade Inclusion
Purvis, Amy 7th Grade Math
Ratliff, Laura 7th/8th Grade Math
Rawls, Kimberly 8th Grade Math
Reno, Julie 6th Grade Math & Science
Riddle, Casshaunda 8th Grade Language Arts
Riva, Kayce 8th Grade Language Arts
Salcedo, Claudia Choir
Sawe, Arleda 6th Grade Language Arts
Shelton, Amy 8th Grade Language Arts
Simpson, Laurin 7th Grade Eastern Hemisphere
Sykes, Linda 7th Grade Inclusion
Taylor, Phyllis 6th Grade Language Arts
Walker, Anna 7th Grade Math
Wilkins, Chelsea 7th Grade Language Arts
Woods, Debra Read 180

Blake, Traci Instructional Asst.
Bond, Michelle Bookkeeper
Brazier, Lorrie Guidance Counselor
Cullens, Jerrell Maintenance Mgr.
Cummings, Michelle Classroom Tech Coach
Cusker, Jennifer School Nurse
Davis, Alisa 6th Grade Receptionist
Dodson, Byron PE
Fitts, Felicia SPED Asst.
Free, Barbara 7th & 8th Grade Receptionist
Hill, Shemeka ALC Teacher
Jenkins, Sandra Counselor
Jones, Rosalynn Positve Behavior Specialist
Jones, Toshia CBC
Mooneyham, Tiffany State Testing Coordinator
Pugh, Dwight Computer Tech
Riley, Cynthia Cafeteria Manager
Shipp, Tammy MSIS/Guidance
Stallings, Lashaunda SPED Asst.
Thomas, Elizabeth SPED Asst.
VanDunse, Renee ADA Clerk